wtorek, 24 marca 2015

Rozładować stresAutor: Marcin Kijak
Tytuł: Stres. 15 skutecznych sposobów na radzenie sobie ze stresem
Wydawnictwo: Złote Myśli
Liczba stron: 33
Typ książki: e-book
Format: pdf
Data wydania: 2009
ISBN: darmowa publikacjaNapięte mięśnie, drżenie rąk, uczucie gorąca, nadmierna potliwość – czy zdarzają Ci się czasem któreś z tych objawów? Jeśli kiedykolwiek stawałeś przed ważnym dla Ciebie egzaminem, to jestem pewna, że nie są Ci obce. Są to wszystko objawy STRESU, słowa, które zbyt często pada dzisiaj z ust wielu ludzi. Poznaj metody opanowania nerwów podczas trudnych sytuacji, na które wystawia Cię życie. Nie pozwól, aby stres doprowadził Twój organizm do wyniszczenia i bolesnych chorób. Pamiętaj, że wystarczy odrobina dobrej woli i kilku ćwiczeń, abyś poczuł się lepiej. Dowiedz się, co to za ćwiczenia i jak możesz je wykorzystać. Podczas wyzwań, jakie stawia Ci życie, sprawiaj wrażenie osoby opanowanej, pewnej siebie i odważnej. Nawet jeśli w środku będziesz czuł się inaczej, to nikt nie zauważy różnicy.  

Żyjemy w wariackich czasach, a stres to stały element naszej codzienności. Do czego może doprowadzić? Lepiej nie wiedzieć. Na pewno stresu się nie uniknie, lecz można sobie z nim poradzić. Marcin Kijak w swym e-booku Stres. 15 skutecznych sposobów na radzenie sobie ze stresem dzieli się swoją wiedzą z czytelnikami, zestresowanymi ludźmi.
Stres to naturalna reakcja organizmu na potencjalne niebezpieczeństwo. Potencjalne! Bowiem Jak wynika z badań, 86% sytuacji, których się obawiamy – nie zdarza się wcale. Na kolejne 8% nie mamy wpływu. Następne 6% to sytuacje wynikające z naszej winy. Dlatego dobrze jest nauczyć się kontroli stresu, ponieważ człowiek cierpiący na chroniczny stres staje się szybko osobą znużoną, zmęczoną, bez chęci do działania, bez radości z życia, często nadpobudliwą, cierpiącą na bezsenność, nadciśnienie, niestrawność… Lista jest długa.
I tu się pojawiają pytania – jak sobie radzić ze stresem?, jak go kontrolować?, jak z nim walczyć i wygrać? Wszystko zależy od człowieka, jedni radzą sobie lepiej, inni gorzej, dlatego Marcin Kijak proponuje techniki służące wypracowaniu kontroli nad stresem. W krótkich i przystępnych słowach autor przedstawia swego bohatera – Stres, podpowiada, jak go kontrolować, oraz pokazuje 15 możliwości na walkę z nim i jego objawami.

Oręż, którymi mamy się bronić przed stresem lub z nim walczyć, to różne techniki relaksacyjne, wizualizacje, techniki programowania neurolingwistycznego, hipnoza i autohipnoza, technika emocjonalnej wolności oraz metoda niwelowania negatywnych emocji za pomocą ruchów oczu. Niektóre z nich mogą być znane i stosowane, np. głębokie oddychanie czy wizualizacja. Niemniej warto zapoznać się z tym niewielkich rozmiarów poradnikiem.
Każda z metod jest szczegółowo opisana – minimum słów, maksimum treści. Proste wskazówki, jak ćwiczyć, zrozumie każdy człowiek, nawet dziecko. Publikacja ta zawiera dużo ciekawych i dobrych rad, z których naprawdę warto skorzystać. Ja już zaczęłam! Tutaj każdy powinien znaleźć coś dla siebie, aby zredukować swój poziom stresu. Poradnik można także potraktować jako autorefleksję nad swoimi sposobami walczenia ze stresem i poszukać obszerniejszych publikacji. Jednak jak na pierwszy raz – świetna propozycja. Przede wszystkim praktyczna.
Publikacji Marcina Kijaka o stresie to mini kompendium ‘stresującej wiedzy’,  pozycja, do której się będzie wracać wielokrotnie, by czytać i działać! I wygrać!

Książka przeczytana w ramach wyzwań:

2 komentarze:

  1. Na szczęście nie mam problemów ze stresem, mimo to będę miała na uwadze powyższą pozycję.

    OdpowiedzUsuń

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.