poniedziałek, 4 maja 2015

Granice.pl wyzywają!Jeśli ktoś ma konto na www.granice.pl, to zapewne wie o wyzwaniach rocznych na ilość przeczytanych książek – 12, 26, 52. A dla najlepszych recenzentów redakcja przygotowała nagrody – książki i punkty. Jednak to nie wszystko. Każdy może zwiększyć swoje szanse na zdobycie kolejnych nagród na tym portalu, gdy weźmie udział w wyzwaniach tematycznych. Trzeba tylko na bieżąco śledzić wpisy. Dziś kilka słów o dwóch wyzwaniach tematycznych, które obecnie trwają (2 inne skończyły się 30 IV):

WSZYSTKIE STWORZENIA DUŻE I MAŁE
Łatwo się domyślić, że w tym wyzwaniu chodzi o zwierzaki, a dokładniej o książki, w których występują zwierzęta. Na szczęście nie muszą one być głównymi bohaterami. Mają po prostu być, czy to jako towarzysze bohaterów, czy jako ich pomocnicy, czy w jakikolwiek inny sposób występować w książce. Redakcja nie określa ani ilości przeczytanych publikacji, ani konkretnych tytułów, ani gatunku książek. Mają być zwierzaki, ot i tyle. Termin do 15 czerwca. Laureaci otrzymają specjalne zestawy książek. Szczegóły wyzwania TUTAJ.

Z HISTORIĄ W TLE
To wyzwanie jest skierowane do miłośników historii na kartach powieści. Należy sięgać po książki, których tło stanowią wydarzenia historyczne, które obok wciągającej fabuły popularyzują historię i przekazują czytelnikowi wiedzę historyczną. I w tym wyzwaniu redakcja nie określa ilości przeczytanych publikacji, konkretnych tytułów, gatunku książek. Warunek jest jeden – akcja ma się toczyć w przeszłości. Termin do listopada 2015 r. Laureaci otrzymają specjalne zestawy książek. Szczegóły wyzwania TUTAJ.

Mam nadzieję, że niektórzy z Was dołączą do wyzwań. Ja biorę w nich udział.

3 komentarze:

 1. Ja jedynie biorę w rocznym wyzwaniu na ilość przeczytanych książek – 12, 26, 52. I na razie nie mam zamiaru podejmować się innych zobowiązań.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale większość z tych pozycji możesz odhaczyć jako z historią lub zwierzakami. Ja specjalnie nie szukam książek do wyzwań.

   Usuń
  2. ciekawa akcja, niedawno założyłam konto może spróbuję

   Usuń

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.