niedziela, 26 marca 2017

Kwietniowe nowości wydawnictwa PsychoskokNa kwiecień wydawnictwo Psychoskok przygotowało kilka nowości. Zapoznajcie się z nimi. Może znajdziecie coś dla siebie…

Przetrwać noc
 Premiera: 20.04.2017 r.
Kategoria: powieści
Akcja tej dwuczęściowej („Czarna perła” i „Pęczek konwalii”) powieści toczy się w Polsce pod rządami Pobożnych i Sprawiedliwych. „Przetrwać noc” opowiada o losach Grażyny i Bożeny – dwóch byłych zakonnic. Obie muszą przetrwać nie tylko noc czasu despotii Pobożnych i Sprawiedliwych, ale i własne, koszmarne noce. Noc Grażyny to gwałt, jaki ją spotyka i jego psychiczne następstwa, to odrzucenie kobiety przez rodzinę. Noc Bożeny to psychopata doprowadzający ją do poronienia i choroba nowotworowa.

Poszukiwacz marzeń.
Z kamerą na wojnie w Brazylii
Premiera: 19.04.2017 r.
Kategoria: reportaż
To książka o wyprawie w jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie — do brazylijskich faweli. Wyjechało na nią pięć osób, pod koniec wyprawy zostały tylko dwie, reszta nie wytrzymała obrazu brazylijskiej biedy.
W tym reportażu zobaczymy gonitwę i odkrywanie marzeń oraz największych obaw ludzi, którzy nie mają praktycznie nic. To opowieść o odwadze, przyjaźni, marzeniach, ale także samotności, strachu i podejmowaniu ryzyka.


Wykop
Premiera: 20.04.2017
Kategoria: obyczajowe, powieści
Fabuła poprowadzi czytelnika przez pogranicze prozy egzystencjalnej i absurdu, który odzwierciedla sowiecką rzeczywistość. To zamierzona przez autora mieszanka pustej nowomowy partyjnej, języka „chłopsko-robotniczego” i pozornie bezsensownego gaworzenia.
Lektura książki może stać się swego rodzaju lekcją historii sprzed około 80 lat. W tym okresie tworzono sowiecki socjalizm, pierwszego planu pięcioletniego, „rozkułaczania” chłopów i przymusowego wcielania do kołchozów. Pod bardzo charakterystycznym językiem Płatonow celowo ukrył okrutne realia 1930 roku. W treści natrafimy między innymi na dobitny naturalizm, sarkazm, farsę, tragikomedię czy ironię. Innymi słowy proza ta nie mieści się w żadnych znanych nam ramach, ale tylko dzięki temu była w stanie wyrazić otwartą krytykę.

Serniki Słodkie i wytrawne
Premiera: 24.03.2017 r.
Kategoria: obyczajowe, powieści
 W książce znajdziemy całą galerię przepisów na serniki słodkie i te w wersji słonej. Autorka raczy nas sernikami o zaskakujących połączeniach smakowych. Są tu serniki owocowe, kawowe, z kajmakiem, z lawendą, z kasztanami i chilli, cytrusowe, z włoskim mascarpone i ricottą. Do najbardziej wyszukanych należą serniki wytrawne – z kalafiorem i łososiem, z marchewką i groszkiem czy brokułowy na zimno. Do wyboru i do koloru! Autorka wychodzi naprzeciw piekącym serniki. Jeśli ktoś jest początkującym w ich pieczeniu, to przydadzą mu się rady zebrane w krótkie „sernikowe ABC” na końcu książki.
Oprócz niebanalnych przepisów na apetyczne serowce autorka zabiera swojego Czytelnika do świata swojego dzieciństwa. W krótkich, osobistych rozdziałach poznajemy osoby bliskie jej sercu, razem z nią spędzamy wakacje w podkarpackiej wsi, obserwujemy pierwsze kuchenne zakusy, pierwsze eksperymenty kulinarne, pierwsze kroki z apetycznym, słodkim blogiem… i pierwsze poczynania jako debiutującej pisarki.

Miłość do trawy

Premiera 15.05.2017 r.
Kategoria: fantastyka, fantasy i science fiction
 Powieść zabiera czytelnika w świat spowity legendami, dawnymi wierzeniami oraz pogańskimi zwyczajami. Groteskowo, akcja powieści osadzona we współczesnych czytelnikowi czasach uzmysławia, że bohaterzy, to odmieńcy, „inni” od pozostałych ludzi. To właśnie między innymi „inność” głównego bohatera Krzysztofa powoduje, że przepełniony strachem o własne życie i swojej dziewczyny, wyrusza w podróż, w której pragnie znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące ludzkiej egzystencji oraz własnego przeznaczenia. Akcja powieści nie jest osadzona w żadnym nazwanym mieście, co potęguje tajemniczość wydarzeń dziejących się w książce. Nazwy to wytwór człowieka, a żeby być naprawdę wolną osobą, należy wyzbyć się wszelakiego nazewnictwa. Monika, dziewczyna głównego bohatera, w zupełnie niewytłumaczalny dla zwykłych ludzi sposób próbuje prowadzić Krzysztofa przez ten jakże przedziwny świat przyrody.

Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne
 
 Kategoria: poradnik, nauka języka
To luźny zbiór ćwiczeń gramatycznych do powtórzenia wybranych zagadnień niemieckiej gramatyki.  Zamiarem autorki było to, aby uczący się języka niemieckiego mogli powrócić do bardzo różnych aspektów gramatyki, sprawiających niejednokrotnie problemy.
Są to ćwiczenia pisane w ciągu wieloletniej pracy nauczycielskiej i sprawdzone na uczniach. Wiele ćwiczeń jest bardzo obszernych, by utrwalić materiał. Dodatkowo są ich rozwiązania i słowniczek. Książka nadaje się także dla samouków, bo dzięki rozwiązaniom każdy może skontrolować swoje postępy. 

Kraftwerk i muzyczna rewolucja. 
Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk

Historia muzyki elektronicznej zawiera krótkie informacje o twórcach, zespołach, wytwórniach muzycznych i filmach związanych z muzyką elektroniczną. Prezentuje pionierów, kontynuatorów, niezapomnianych autorów hitów i twórców nowoczesnych brzmień. Na uwagę zasługują top-listy najpopularniejszych utworów w stylu: electro, miami-bass, freestyle music. Publikacja zwiera też informacje o polskich twórcach muzyki elektronicznej.
Ta encyklopedia to nie tylko przegląd list najpopularniejszych utworów muzyki elektronicznej, to przede wszystkim ukłon w stronę twórców tego fascynującego gatunku muzyki.


2 komentarze:

  1. Reportaże z Brazylii mnie najbardziej interesują :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wybrałam je, więc za jakiś czas będzie recenzja.

      Usuń

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.