niedziela, 19 stycznia 2014

Kto trafia do więzieniaCóże to za kraina, w której to aż 11 niewiast, a raczej dziewek pospolitych (!) poważyło się okrutnej zbrodni dokonać. Drzewiej bywało, iże księga była więcej warta od życia człeka, a owe dziewki ośmieliły się rękę podnieść na słowo drukowane. Snadnie to im przyszło, a juści snadnie!
Zaprawdę powiadam Wam – wszytkie Wasze przewiny były wielikie! A wszytkie razem i każda z Was z osobna pod przysięgą poświadczyła wiele roków temu, iże kocha książki nade życie swoje. Tymczasem wielikie szkody im czynicie, do zatracenia i zguby przywodzicie! A juści! Prawdziwe z Was wszetecznice, co raczą swoim słowom przeczyć i mądre księgi niszczą. Na pohybel Wam! Przeto powiadam Wam, iże tak być nie może.  Za swe przewiny musicie srogą karę ponieść. Przyjdzie Wam za nie słono zapłacić. Każda z Was raczy przeprosić swe książki – te obecne na półkach i te przyszłe. Padnijcie na kolanach i błagajcie je o wybaczenie! Ino rychło!

A największej przewiny, zbrodni okrutnej dopuściła się Caput Alterum, inaczej Natalią zwana, i ją kara najsurowsza spotka w postaci obarczenia jej księgą niejakiego Piotra Kołodziejczaka rodem z Warszawy, coby na jej przykładzie miłości do słowa czytanego się nauczyła i o szacunku do kart powieści sobie przypomniała. Niechaj się stanie!
Tako rzecze martucha180.

10 komentarzy:

 1. A to mnie niesamowicie zaskoczyłaś! Serdeczne dzięki! :)
  ~Natalia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam na odpowiedź na email z adresem Twym.

   Usuń
  2. Właśnie weszłam na pocztę i nie widzę żadnego e-maila :(
   ~Natalia

   Usuń
  3. natalian@o2.pl na taki adres wysłałam email

   Usuń
 2. świetny post moja imienniczko;DD bardzo zabawny;) gratulacje dla zwyciężczyni;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuję :) To "Magia zaklęta w kamieniu" mnie tak natchnęła.

   Usuń
 3. Cudnie :-) Tekst urzekł mnie na amen :-) Gratuluję zwyciężczyni. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj! Na amen? Ciesze się, że urzekł :)

   Usuń

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.