wtorek, 4 marca 2014

Kulturalna współpracaPrzypadki chodzą po ludziach. Po mnie też jeden przeszedł… przypadkiem. ;) Niedawno wygrałam książkę Toma Willocksa "Dwanaścioro z Paryża" i jakoś tak się porobiło, że korespondencja e-mailowa z osobą odpowiedzialną za konkurs przeciągnęła się i zaowocowała.
Owe owoce to moje "praktyki" na portalu www.kulturaonline.pl. Dlaczego cudzysłów? Bowiem swoje praktyki zawodowe odbyłam lat temu naście, poza tym nie jestem dziennikarzem, aczkolwiek amatorsko troszkę się tym kiedyś parałam, a i nie jestem zatrudniona na etacie w portalu. Ale współpracuję z Nim w ramach wolontariatu i zmuszam swe szare komórki do twórczego wysiłku. Kulturalnego też. Zgłosiłam kilka wydarzeń, opublikowałam jeden artykuł – recenzję z musicalu (druga recenzja się pisze).

Jednakże dla mnie najważniejsze jest to, iż zostałam recenzentką książek dla portalu www.kulturaonline.pl. Z listy propozycji książek do recenzji wybrałam 3 różne pod względem treści i gatunku, a są to:
 1. Liliana Fabisińska, "Z jednej gliny",
 2. Patricia Cornwell, "Intuicja", 
 3. Lynn H. Nicholas, "Grabież Europy. Losy dzieł sztuki w Trzeciej Rzeszy i podczas II wojny światowej". 

Niedługo przeczytacie dwie pierwsze recenzje, choć książek z biblioteki mam stos. Sama już nie wiem, w którą z nich najpierw zanurzyć swój wzrok i się zaczytać, bo co jedna to lepsza i ciekawsza.
Osoby zainteresowane portalem i kulturą odsyłam na kulturalną stronę!  

http://kulturaonline.pl/

Alu, dziękuję za zaufanie!

6 komentarzy:

 1. Gratuluje współpracy. Życzę, aby była bardzo owocna:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na portal chętnie zajrzę :) A Tobie gratuluję nawiązania współpracy i życzę wiele przyjemności z lektury otrzymanych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielkie gratulacje !!!
  Owocnej współpracy .

  OdpowiedzUsuń

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.