wtorek, 10 czerwca 2014

Wybierz nagrody do konkursuNa początku lipca mój blog skończy roczek. Z tej okazji przygotowuję dla Was konkurs. Ale dam Wam możliwość wyboru nagrody. Mogę pozyskać książki z zaprzyjaźnionego portalu. Spośród 11 przedstawionych propozycji wybierzcie 4 i w komentarzu podajcie ich tytuły według ich atrakcyjności dla Was. A 3 cieszące się największą popularnością zostaną nagrodami w moim rocznym konkursie. Jednakże zastrzegam sobie możliwość zmiany nagrody, jeśli nie będę mogła jej zdobyć (jest taka opcja, że ktoś mnie ubiegnie). Macie czas od 10.06 do 24.06 do godz. 23.59. A tu książki do wyboru, do koloru:

Richard Green, Top modelka. W sidłach kariery,
Współczesna powieść chorwacka osadzona w realiach świata mody. W księdze naszej przyszłości, którą ukrywamy nawet przed sobą, wpisujemy zwykle marzenia. Jacob nie musiał. Miał niemal wszystko. Pieniądze, kobiety i sławę. Uchodził za najlepszego fotografa w świecie mody. Jak nikt inny – czego był świadom – potrafił je artystycznie dokumentować i… skutecznie rozpakowywać. Niemniej zaskoczyła go oferta, jaką dostał od "Vogue’a" – nowy kontrakt wart cztery miliony dolarów. Rozpierała go duma, że jest wart aż tyle. Czuł się szczęśliwy. Spełniony. Pozostało tylko złożyć podpis... „Lewis, umowa jest genialna… niestety… nie mogę jej podpisać”. To początek "Top modelki", powieści o eleganckim i powierzchownym świecie przesyconym erotyzmem i bogactwem, o miłości, która może człowieka odmienić na zawsze oraz o szczęściu niekoniecznie dalekim, bo na wyciągnięcie ręki.

Anna Kucharska, Całkiem dobra powieść o miłości,

Elżbieta to dojrzała kobieta po pięćdziesiątce, która zaraz po śmierci męża nawiązuje romans z Mateuszem, młodym sąsiadem z naprzeciwka. Po pewnym czasie ich uczucie staje się głębsze, a pomiędzy nimi rodzi się miłość. Judyta, mimo młodego wieku, żyje w bardzo poważnym związku ze swoim partnerem, Tomaszem. W pewnym momencie ślub i wesele stają się dla niej celem samym w sobie, a miłość, o której była przekonana, że jest wieczna, zaczyna obumierać. Karina dowiaduje się, że jest w ciąży ze swoim najlepszym przyjacielem, który dodatkowo okazuje się homoseksualny. Jej życie staje na głowie. Gdy jednak Igor prosi ją o rękę, dziewczyna zgadza się natychmiast, mimo że podświadomie odczuwa bezsens tego czynu. Powoli zdaje sobie sprawę z tego, że zaczyna żywić do ojca swojego dziecka prawdziwe uczucie. „Całkiem dobra książka o miłości” to opowieść o zwykłych kobietach, które przyjmując pierścionek zaręczynowy jeszcze nie wiedzą, że odtąd w ich życiu nic już nie będzie takie samo. To obraz, który pokazuje, jak jedna bardzo ważna decyzja potrafi wpłynąć na wszystkie pozostałe. To wreszcie historia o miłości, którą każdy definiuje inaczej, a która zawsze jest taka sama.

Marta Dąbkowska, Sevile. Magia i miłość,
„SEVILE. Magia i miłość” to paranormalny romans dla tych, którzy mają dość bezbronnych księżniczek ratowanych przez dzielnych rycerzy. Czas odwrócić historię i poznać nietypową kobietę, dbającą o życie nieporadnego mężczyzny. Selena jest sevilem. Istotą z innego wymiaru wtrącającą się w życie ludzi. Zostaje jej powierzona odpowiedzialna misja – zniszczenie naukowca, który jest coraz bliżej prawdy i odkrycia tajemnicy sevili. Ciężko jest jednak zrealizować plan, gdy dostaje się ciało człowieka, którym nie umie się posługiwać. Dziewczyna, prócz nowych doznań i emocji, będzie musiała zmierzyć się z silnym uczuciem do swojego celu. Wie, że go kocha. Wie, że musi go zabić. Czy będzie umiała połączyć te dwie opcje?

Ryszard Drzazgowski, Z podniesioną głową,
…życie zaczyna się od papierosa i kawy oraz mocnej herbaty w palarni. W cenie, i to jakiej, jest papieros, kawa i herbata, rarytasem jest czekolada, cukierek czy ciastko. Kto ma ten towar jest bogaczem, kto nie ma, zrobi wszystko, aby go zdobyć. Tam rządzą takie zasady.
To nie opis życia więziennego. Tak swój pobyt w szpitalu psychiatrycznym wspomina autor ukrywający się pod pseudonimem Ryszard Drzazgowski. Jak sam mówi, choroby psychiczne są przez nasze społeczeństwo wciąż traktowane jak wstydliwe znamię, które rzutuje na życie chorego i jego rodziny. Wstrząsające opisy kolejnych pobytów w oddziałach zamkniętych szpitali psychiatrycznych, sposób w jaki przez personel traktowani są chorzy, poczucie bezradności, osamotnienia, strach i upokorzenie dają wyobrażenie o tym, co było udziałem autora i zapewne tysięcy innych chorych.

Andrzej Mandel, Cień,
Koniec lat 90. W Polsce grasuje zawodowy zabójca o pseudonimie „Cień”. Kiedy ginie kolejna osoba – prezes dużej firmy, sprawą zaczyna interesować się młoda reporterka Kasia. Podczas gdy działania policji ujawniają coraz więcej powiązań pomiędzy światem polityki a biznesu, dziennikarskie śledztwo naprowadza Kasię na zupełnie inny trop… Czy w jej otoczeniu czai się „Cień”? „Cień” to fascynująca powieść kryminalno-sensacyjna z pogłębionym rysem psychologicznym postaci.

Lena Claivenrow, Wszystko wiecznie przed nami,
Michael Cornerstone i jego wychowanka, mieszkający w ukrytym w chmurach Rose Castle, zostali sobie przeznaczeni na wieki przez świetlistego Rozmówcę znad Kaskady. Tylko oni na całej Ziemi mają w sobie dość miłości i mądrości, by nieustraszenie zwalczać zło, które na przestrzeni wieków przybiera coraz to nową postać. Nadal jednak pozostaje Moronem – uosobieniem ludzkiej głupoty i bezmyślnego okrucieństwa. Lena Claivenrow, artystka, ma skłonności do mentalnego lądowania w nieistniejącym świecie. Pomaga jej to przetrwać uwierającą, brutalną rzeczywistość. Czy cudem przeżyty wypadek samochodowy w wyniku którego doznała rozległego urazu głowy spowodował u niej trwałe uszkodzenie mózgu? Czemu przypisać uporczywe objawy déjà vu, przywodzące coraz silniejsze skojarzenia z życiem, które niemożliwe przecież, żeby się wydarzyło…? Kim tak naprawdę jest jej wybawca, neurochirurg, profesor Brian Crosentorne?

Anetta Kołodziejczyk-Rieger, Dwa końce struny,
Zakon Dobrego Imienia Pana opowiada o tajemnym stowarzyszeniu założonym przez biblijnego Józefa z Arymatei, a istniejącym nieprzerwanie do czasów współczesnych. Tytułowy zakon to związek o charakterze masońskim, którego członkowie wyznają wspólną, uniwersalną ,,nadreligię” istniejącą ponad podziałami. Głównym celem bractwa jest dążenie do osiągnięcia trwałego pokoju na świecie, ocalenie go przed zagładą, a przez to spełnienie mesjańskich przepowiedni zaprowadzenia Królestwa Bożego na ziemi. Po tragedii World Trade Center z 11 września 2001 roku członkowie zakonu wespół z ich Wielkim Mistrzem muszą się jednak spieszyć, aby uchronić świat przed realnie bliską zagładą, jaka może spotkać świat ze strony terrorystów.

Katarzyna Kiepura, Incognito,
Rok 1444. Po przegranej przez Chrześcijan bitwie pod Warną cudem uratowany zostaje król Władysław. Wędrując incognito po utraconych ziemiach w towarzystwie rozpolitykowanego mnicha, król poznaje ich mieszkańców, w których życie zostaje mimowolnie wplątany. Z czasem okazuje się, że intrygi i mroczne tajemnice prostego ludu dorównują swoją złożonością knowaniom europejskich dworów. Decydując się wyrwać z prowincji siebie i nowo poznaną dziewczynę, Vlad staje przed koniecznością dokonania trudnych życiowych wyborów.

Paulina Machnicka, Zagubiona,
Miłości nic nie może rozdzielić. Nawet śmierć. Julia, dwudziestoparoletnia studentka – wychowanka domu dziecka - nie może pogodzić się ze stratą ukochanego. Nie dość, że była świadkiem jego wypadku, to jeszcze wszystko przypomina jej o martwym chłopaku. Najchętniej zanurzyłaby się w ciepłej kołdrze i nie ruszała w ogóle, ale są jeszcze na świecie osoby, które starają się jej pomóc – dwie koleżanki ze studiów i mama jej chłopaka. Widzi ich starania, ale rozpacz przepełnia ją doszczętnie. W końcu nie zawsze miłość jest czymś, co zdarza się na co dzień. A szczególnie taka, która łączyła Julię i Micah. Bezpretensjonalna i szczera. Refleksje Julii na temat tego, co jest dla nas ważne i jak bardzo można cierpieć popychają ją do czynu, który staje się dla niej wybawieniem.

Dorota Krawczyńska, Frenemy,
Kalina i Gina to dwie instruktorki domu kultury, które świetnie uzupełniają się w realizacji własnych pomysłów. Kobiety są od siebie różne jak ogień i woda. Kalina to pięknoduch – wrażliwa idealistka krocząca z głową w chmurach, zdolna do poświęceń i pełna wiary w drugiego człowieka. Gina to wulkan niespożytej energii. Niepokorna, przebojowa, potrafi imponować, ale budzi także lęk wśród tych, którzy próbują dotrzymać jej kroku. Z lekkością osiąga kolejne szczyty, jest bez wątpienia kobietą sukcesu… Tylko czy prestiż i awanse zawodowe są najważniejsze? Czy Kalinie, spełnionej żonie i matce, ale również mądrej, pełnej empatii osobie uda się „nauczyć” przyjaciółkę szczęścia? Czy podejmując to wyzwanie, sama nie ryzykuje zbyt wiele? Frenemy to wciągająca, zaskakująca psychologiczną głębią opowieść o ludzkich relacjach i wyborach, jakie podejmuje każdy z nas.

Piotr Czubowicz, Zagadka śmierci Strufiego,
Juan, młody chirurg z Barcelony, przyjeżdża na dwumiesięczne wakacje na Lazurowe Wybrzeże. Dzięki zawiłym koneksjom zatrzymuje się w luksusowym apartamencie, będącym własnością rosyjskiego multimilionera – Vladimira. Pewnego dnia, tuż po przebudzeniu, orientuje się, że na jego tarasie leży nieżywy duży i szary kot. Na miejscu pojawia się policja, która sugeruje przeprowadzenie sekcji zwłok, aby określić przyczynę śmierci zwierzaka. W międzyczasie Juan udaje się do nocnego klubu w Monako, gdzie poznaje piękną i tajemniczą Oksanę, a Vladimir składa zdolnemu lekarzowi kilka niemoralnych, acz intratnych propozycji. Od podjętych decyzji będzie zależało przyszłe życie Hiszpana.
14 komentarzy:

 1. Myślałam, że jesteś w blogowym świecie znacznie dłużej:)
  Fajny konkurs. Mam nie lada dylemat z wytypowaniem intrygujących mnie książek, mimo to podaje moje typy:
  1. Paulina Machnicka, Zagubiona
  2. Marta Dąbkowska, Sevile. Magia i miłość
  3. Ryszard Drzazgowski, Z podniesioną głową
  4. Andrzej Mandel, Cień

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy konkurs :)
  Książki, które ja bym wytypowała to:
  1. Całkiem dobra powieść o miłości
  2. Wszytsko wiecznie przed nami
  3. Zagubiona
  4. Frenemy
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj,
  Dałaś za dużo możliwości i wybór jest szalenie trudny, ale ...wybrałam:
  1. Paulina Machnicka, Zagubiona
  2. Marta Dąbkowska, Sevile. Magia i miłość
  3. Lena Claivenrow, Wszystko wiecznie przed nami
  4. Ryszard Drzazgowski, Z podniesioną głową

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień dobry,
  Ja typowałabym:
  1. Paulina Machnicka, Zagubiona
  2. Piotr Czubowicz, Zagadka śmierci Strufiego
  3. Andrzej Mandel, Cień
  4. Marta Dąbkowska, Sevile. Magia i miłość

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam
  Moje typy to:
  1. Marta Dąbkowska, Sevile. Magia i miłość
  2. Andrzej Mandel, Cień
  3. Lena Claivenrow, Wszystko wiecznie przed nami
  4. Paulina Machnicka, Zagubiona

  OdpowiedzUsuń
 6. 1.Marta Dąbkowska, Sevile. Magia i miłość
  2.Paulina Machnicka, Zagubiona
  3.Lena Claivenrow, Wszystko wiecznie przed nami
  4.Dorota Krawczyńska, Frenemy
  pozdrawiam serdecznie;)

  OdpowiedzUsuń
 7. cień
  Zagadka śmierci Strufiego
  Wszystko wiecznie przed nami
  Zagubiona

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Frenemy
  2. Zagubiona
  3. Całkiem dobra powieść o miłości
  4. Wszytsko wiecznie przed nami

  adam1995mada@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. 1)Piotr Czubowicz, Zagadka śmierci Strufiego,
  2)Andrzej Mandel, Cień,
  3)Marta Dąbkowska, Sevile. Magia i miłość,
  4)Richard Green, Top modelka. W sidłach kariery

  e-mail: mar071088@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Anna Kucharska "Całkiem dobra powieść o miłości"
  2. Katarzyna Kiepura "Incognito"
  3. Dorota Krawczyńska "Frenemy"
  4. Ryszard Drzazgowski "Z podniesioną głową"

  Pozdrawiam :)
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Anna Kucharska, Całkiem dobra powieść o miłości,
  Andrzej Mandel, Cień,
  Dorota Krawczyńska, Frenemy,
  Lena Claivenrow, Wszystko wiecznie przed nami

  To moje typy.
  gut.anna1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. 1.Ryszard Drzazgowski, Z podniesioną głową
  2.Paulina Machnicka, Zagubiona
  3.Richard Green, Top modelka. W sidłach kariery
  4.Marta Dąbkowska, Sevile. Magia i miłość

  Pozdrawiam ;)
  angel4249@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.