czwartek, 4 grudnia 2014

Mieć głos

Autor: Sylwia Prusakiewicz
Tytuł: Zadbaj o swój głos i zobacz, co się stanie
Wydawnictwo: Złote Myśli
Liczba stron: 45
Typ książki: e-book
Format: pdf
Data wydania: 2007
ISBN: darmowa publikacja

Głos jest tym, co otrzymujemy raz na całe życie. Jesteśmy w stanie go zmieniać, doskonalić, szlifować jego detale, ale też – świadomie lub nie – możemy mu zaszkodzić. Zapraszam Cię do przeczytania tego ebooka, dzięki któremu dowiesz się, jak skutecznie – przestrzegając pewnych zaleceń – możesz pomóc Twojemu głosowi w rozwoju. Chcę podzielić się z Tobą tym, co uważam za bardzo istotne w pracy głosem, z głosem i nad głosem. Jeśli śpiewasz, recytujesz, prowadzisz lekcje, wykładasz, jesteś aktorem, prezenterem, dziennikarzem, spikerem lub w jakikolwiek inny sposób pracujesz głosem, to myślę, że doskonale rozumiesz potrzeby swojego głosu. Jeśli do tej pory nie wiesz, co szkodzi, a co sprzyja Twojemu głosowi, to tym bardziej zapraszam do lektury. Mam nadzieję, że na stronach tego ebooka znajdziesz porady, które pomogą Ci wprowadzić zdrowe zasady i nawyki do Twojego życia. Nie bój się rezygnować z tego, co jest niekorzystne dla Twojego głosu, a zobaczysz, co się stanie...

Dziś będzie wyjątkowo nietypowa recenzja i jak na mnie bardzo krótka. Postanowiłam w praktyce przetestować to, co Marcin Kijak przedstawił w Kursie tworzenia Map Myśli (recenzja TUTAJ). A testowałam to na innym e-booku, a mianowicie pozycji Sylwii Prusakiewicz Zadbaj o swój głos i zobacz, co się stanie.
Do kogo skierowany jest e-book? Do wszystkich, którzy używają głosu, zwłaszcza tych, którzy nim pracują. Wprawdzie stron jest niewiele, ale autorka zawarła najważniejsze informacje – wskazówki, rady i techniki, jak pracować głosem, aby go nie przeforsować; jak wzmocnić głos, aby praca stała się łatwiejsza i przyjemniejsza dla nas; jak śpiewać i jak przemawiać, a nawet co jeść, a czego unikać w codziennej diecie.

A wszystko autorka zaprezentowała w sposób zwięzły, spójny i chronologiczny, rzeczowo i konkretnie. E-book czyta się sam, bowiem język publikacji jest przejrzysty i prosty, treść będzie zrozumiała dla każdego. Tylko niedokładności w składzie publikacji mogą nieco utrudniać czytanie. Mnie osobiście zabrakło konkretnych ćwiczeń czy rysunków, choćby najprostszych, no ale mam inspirację, by dalej szukać informacji o emisji głosu.
Dodatkowo na końcu e-booka znajduje się "Pomocnik", zaś w nim: arkusz zmiany nawyków, arkusz kontroli, arkusz innych dobrych rad. Autorka skierowała prośbę do czytelników, by po przeczytaniu jej publikacji czytelnicy podzielili się z nią uwagami, wrażeniami, spostrzeżeniami i konstruktywną krytyką.
Dzięki tej pozycji każdy zrozumie, jak ważne jest nie tylko to, co mówi, ale i jak mówi. Głos to moje narzędzie pracy, Wasze również, więc… zapraszam do (darmowej) lektury!
A oto moja mapa myśli, którą tworzyłam w trakcie czytania e-booka, i to na kolanie! Stwierdziłam, że nie będę przepisywać na czysto, to jest oryginał. Mam nadzieję, że coś rozczytacie z mych bazgrołów, rozszyfrujecie nieliczne me skróty. Miłej lektury!


Książka przeczytana w ramach wyzwań:
2 komentarze:

  1. Ja z natury jestem małomówna, więc rzadko używam swojego głosu, ale moja serdeczna przyjaciółka jest nauczycielką, więc często musi rozmawiać z uczniami, dlatego też jej polecę powyższą publikację.

    OdpowiedzUsuń

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.