sobota, 10 września 2016

Literkowo - postacie z bajek cz. 1Witajcie o poranku!
Dziś trochę bajkowo, po raz pierwszy. Z sentymentem wspominam dzieciństwo z bajkami. Trudno mi wskazać jedną ulubioną. Na pewno do takich należały: „Pszczółka Maja” i „Smurfy”. Małe niebieskie stworki w białych czapkach nie tylko bawiły dzieci, ale i dorosłych. U mnie w domu w niedziele o 19.00 zasiadała cała rodzina przed telewizorem i czekała na pierwsze takty piosenki rozpoczynające bajkę…
A żeby nie być gołosłowną, to pokażę Wam część swej kolekcji widokówek z postaciami z bajek z czasów nastoletnich!
Tak oto wyglądają pocztówkowe Smurfy:


A dziś mały sprawdzian ze znajomości Smurfów, bo Gargamela i Klakiera wszyscy znają! Jak się nazywają poszczególne niebieskie stworki? Odpowiedzi proszę w komentarzach!

Odpowiedzi z poprzedniego postu:  3 i 4

14 komentarzy:

 1. Uwielbiam Smefrów, ale nie pamiętam niestety wszystkich ich wszystkich. Aby kojarzę Smerfetkę, Ciamajdę, Papa smerf, Osiłka, Klakiera, Gargamela i Łasucha.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochaś, Ważniak, Laluś, Malarz, Maruda, Papa Smerf, Łasuch, Zgrywus, Farmer, Smerfuś, Smerfiki(Nat, Złośnik, Gapik, Sasetka), Poeta, Pracuś, Osiłek, Smerfetka, Śpioch, Harmoniusz - przy wydatnej pomocy córy :) Oglądamy i jesteśmy na bieżąco :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętam tylko niektórych: Smerfetkę, Lalusia, Ciamajdę, Papa Smerfa, Łasucha, Ważniaka, Śpiocha. Ten piąty od lewej w górnym rządku zawsze powtarzał: "Nie cierpię...", chyba nazywał się Maruda :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jej, Smerfy. Wszystkie już wymienione. Muszę sobie chyba włączyć tę bajkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przykro mi, ale chociaż lubiłam oglądać smerfy razem z dziećmi to sama wychowałam się na bajkach czytanych, nie telewizyjnych....ale życzę dobrej zabawy w ten piękny późno-letni dzień.
  Wszystkiego dobrego marto....

  OdpowiedzUsuń
 6. Pamiętam!!!!!! Nawet miałam naklejki i koszulkę ze smerfetką!!!!! Ileż to moja mama się nachodziła, żeby ją kupić!
  Miałam też grę planszową smerfy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kto słuchał smerfnych hitów?

  OdpowiedzUsuń

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.