poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Revenge

Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska

Tytuł: Revenge

Wydawnictwo: Burda Książki

Seria: Bezlitosna siła

Tom: 5

Liczba stron: 288

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Data wydania: 2021

ISBN: 978-83-8053-861-0


Kastor, Polluks, Saturn, Mars tworzą bestsellerową serię Bezlitosna siła. Agnieszka Lingas-Łoniewska przygotowała niespodziankę dla czytelniczek – bonusowy tom, czyli Revenge.

Widzę, że mamy sobie nawzajem wiele do opowiedzenia. (s. 79)

Na arenę wydarzeń ponownie wkracza Wiktor Brudzyński. Jako Revenge rozdawał ciosy na ringu i poza nim. Nikomu się nie tłumaczył. Nagle w prezencie od losu dostaje nastoletniego brata. Młody przechodzi okres buntu i daje się we znaki. Revenge uczy się ojcostwa i cierpliwości oraz… miłości. Wpadła mu w oku kobieta o kasztanowych oczach. To Laura Marczyk, która z synkiem rozpoczęła nowe życie z dala od agresywnego męża. Tylko że jej eks jest innego zdania. Revenge musi wrócić do gry, by ochronić ukochaną kobietę. Przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć.

Masz pewnie milion swoich problemów. (s. 60)

Revenge to były przyjaciel Saturna, jego młodszy przyrodni brat. Oboje stoczyli walkę w klatce i rozstali się na dobre. Ich wieloletnia przyjaźń zniknęła. Jednak ludzie z wiekiem mądrzeją, a los przynosi niespodzianki. Wiktor chce naprawić relacje z Konradem, co będzie prawdziwym wyzwaniem, tym bardziej że za Saturnem stoją murem jego trzej przyjaciele. Przeprowadził się do Wrocławia. Chce zbudować rodzinę na nowo. Ponosi odpowiedzialność za nastoletniego Leona, a ten w nowym miejscu napytał sobie kłopotów.

Potencjalnie każdy facet jest zagrożeniem dla kobiety. (s. 227)

Laura straciła siostrę. Jest książkowym przykładem przemocy domowej. Wycofana, przygaszona. Unika kontaktu z mężczyznami. Instynktownie kuli się na dźwięk hałasu, podniesionego głosu. Zależy jej jedynie na bezpieczeństwie synka. Chce wyjść na prostą. Miłość spada na nią nagle.

Bo my to taka mała mafia z PanthaRei. (s. 91)

Dilerka Emocji zagwarantowała emocje i dawkuje je czytelniczkom. Od nienawiści do przyjaźni i miłości, od krzywdy do wybaczenia, od buntu po cierpliwość, od przerażenia po odwagę. Przeplatanka opiekuńczości i gróźb. Krew, pot i łzy również są. Podziemie ożywa. Przygotowanie do walki i sama walka MMA w klatce to eksplozja siły, taktyki i cierpliwości. Moją uwagę przykuły specjalne treningi boksu i MMA dla dzieciaków w PanthaRei. Szkoda, że autorka nie rozwinęła tego wątku oraz w ogóle wątku dzieci. Każdy z bohaterów ma już przychówek, a ich potomstwo razem stanowi zgraną grupę. Gdzieś między dorosłymi a dziećmi pojawia się siedemnastolatek. Śmiałam się w głos, gdy Kuba kilka razy zastrzelił go tekstem. Kobiety, warto skorzystać z darmowej lekcji samoobrony.

Ludzi trzeba szanować. Wszystkich. (s. 15)

Autorka postawiła na uniwersalne wartości. Chłopaki z PanthaRei mają dla kogo żyć. Zrobią wszystko, by ochronić swoje żony i dzieci. Rodziny są dla nich najważniejsze. Miłość dodaje im skrzydeł. Ich męska przyjaźń jest silna dosłownie i w przenośni. Potężne klepnięcia w plecy i przekomarzanki są tego najlepszym dowodem. Ich utarczki słowne zawsze wywołują u mnie uśmiech. W tym tomie tylko wspomniana jest fundacja FeminaHelp pomagająca kobietom – ofiarom przemocy domowej. Zerwanie z trudną przeszłością, okazywanie szacunku każdemu, stawanie w obronie słabszych, spłacanie długów.

A nie rozmawialiście o tym? (s. 96)

Książkę czyta się płynnie i szybko. I choć zauważalna jest pewna powtarzalność w powieściach autorki, także w Ravenge, to mimo wszystko miło spędziłam czas na lekturze w towarzystwie Rotterów, Darylskich, Klajzerów, Lombardzkich oraz Brudzyńskiego i Marczuk. Zakończenie było do przewidzenia, jednak epilog… pozostawia otwartą furtkę na kolejny bonusowy tom. Na koniec pomyślałam sobie, że dobrze by było, gdyby autorka za jakiś czas napisała kontynuację cyklu, czyli powieść Bezlitosna siła. Następne pokolenie.

W życiu każdego mężczyzny w końcu nadchodzi czas, kiedy musi stać się… mężczyzną właśnie. (s. 85)

Revenge to romans z elementami erotyki, sensacji, rozbudowanym wątkiem obyczajowo-społecznym, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Bezlitosna siła pięści. Bezlitosna siła miłości. Bezlitosna siła przyjaźni. 

 

Revenge. Bezlitosna siła z księgarni TaniaKsiazka.pl

  Sprawdźcie inne książki dla kobiet w tej popularnej księgarni internetowej

 

Za egzemplarz książki dziękuję księgarni:


2 komentarze:

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.