sobota, 9 września 2017

Literkowo - spostrzegawczość cz. 9Witajcie o poranku!
Dziś spostrzegawczość, lecz w nieco innym wydaniu. Spójrzcie na obrazek i zastanówcie się, co na nim jest nie tak, jak być powinno…


Otóż zegar ustawiony jest na godzinie 2 lub 14. Niemożliwe, aby słońce było o tej porze widoczne w takim położeniu. 

Teraz pora na Was. Przed Wami 3 obrazki. Spójrzcie wnikliwie, co na nich jest nie tak? Im więcej szczegółów odgadniecie, tym bardziej spostrzegawczy jesteście.

 1

 2


 3

Czekam na Wasze komentarze. A odpowiedzi za tydzień!

Odpowiedzi z poprzedniego postu: 1) Batman na dole po prawej; 2) sień, ser, wir, szew, wesz, zew; 3) 62; 4) słówek, ołówek.

9 komentarzy:

 1. Coś licho z moją spostrzegawczością :) Jedynie na zdjęciu z lustrem wydaje mi się, że w złą stronę jest przechylony kapelusz, ale nie jestem tego na 100 procent pewna.

  OdpowiedzUsuń
 2. W pierwszym obrazku na odbiciu lustrzanym jest odwrotny układ rąk do tego rzeczywistego, kapelusz też jest inaczej przechylony. Na drugim - jeden pociąg ma dwie lokomotywy, do tego skierowane w dwie różne strony. Natomiast drugi pociąg nie ma żadnej lokomotywy i chyba tory kończą się za ostatnim wagonem. Statek z ostatniego obrazka nie miałby szansy wypłynąć z tego doku - za wąski przesmyk. Dobrze myślę?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ma co powielać odpowiedzi. W pełni zgadzam się z Kornelią.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja do Kornelii dołożyłabym jeszcze zbyt krótką długość spódnicy w lustrzanym odbiciu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. 1.
  Złe odbicie (nie lustrzane) - zły układ rąk, kapelusza. Powinno też być widać po prawej stronie w lustrze fragment kotary. Czy sukienka w lustrze nie jest zbyt długa?

  2. i 3. Odpowiedzi takie same jak u Kornelii.

  OdpowiedzUsuń

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.