wtorek, 26 września 2017

Nowości wydawnictwa Psychoskok na XZaczęła się jesień i będzie więcej czasu na czytanie. Wydawnictwo Psychoskok na październik proponuje takie oto nowości i zapowiedzi:

Dogoterapia w pigułce – Marta Paszkiewicz


Premiera 04.10.2017 r.
Kategoria: Poradniki
Terapia z udziałem psa nazywana dogoterapią lub kynoterapią, niesie ze sobą wiele korzyści. Najważniejsze informacje na ten temat mogą zdobyć wszyscy, którzy chcieliby wykorzystać zdobyte wiadomości w pracy terapeutycznej. Tematyka została zaprezentowana w jasny, łatwy do zrozumienia sposób. Autorka wskazała zalety, jakie niesie ze sobą kynoterapia w odniesieniu do konkretnych grup chorych i niepełnosprawnych. Dokładny opis cech psa wykorzystywanego do pracy terapeutycznej umożliwia dokonanie wstępnej, samodzielnej oceny predyspozycji konkretnego psa. Zaletą pozycji jest także omówienie najważniejszych założeń Kodeksu Kynoterapeuty oraz prezentacja przykładowych ćwiczeń, które można wykorzystać w pracy z uczestnikami terapii.
Dogoterapia w pigułce to doskonały podręcznik dla przyszłego kynoterapeuty. Bogaty materiał źródłowy wykorzystany w pozycji prezentuje załączona bibliografia.

W służbie Bonapartego – Wojciech Motylewski


Premiera 09.10.2017 r.
Kategorie: Historyczne, Powieści

To trzecia część warmińskiej sagi przybliżającej czasy epoki napoleońskiej. Fabuła przeniesie czytelnika na bezkresy rosyjskiej ziemi tuż pod mury smoleńskiej twierdzy, gdzie w 1812 roku Napoleon podejmuje zgubną dla siebie decyzję o marszu na Moskwę. Maurycy Giersz, syn kowala z Lidzbarka Warmińskiego, u boku marszałka Neya stara się odzyskać wewnętrzny spokój. Niestety, niespokojny czas nie będzie mu sprzyjał. Niebawem pyrrusowym zwycięstwem okaże się zdobycie prastarej stolicy Rosji, po którym nastąpi pełen tragicznych zdarzeń odwrót. Maurycy, który nie traci nadziei zrobi wszystko, by wraz z wybranką serca bezpiecznie powrócić w rodzinne strony, ale czy ostatecznie zdoła dokonać pozornie niemożliwego…?
Powieść przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom płaszcza i szpady, lecz wszystkim tym, którym bliskiej są losy małej ojczyzny – Warmii.

Jak ułożyć swoje życie finansowe – Mariusz Sander

Premiera 16.10.2017 r.
Kategoria: Poradniki
Borykasz się z problemami finansowymi i nie wiesz, jak to zmienić? Chciałbyś prowadzić swój interes, ale brak ci odwagi lub, co gorsza, wszyscy wokoło wmawiają ci, że to się nie uda? Chciałbyś już po kilku latach prowadzenia własnego interesu żyć na poziomie, o jakim teraz nawet nie marzysz? Wierzysz w to, że jest to możliwe? Otóż kluczem do sukcesu i pierwszym krokiem w osiągnięciu finansowej wolności jest zmiana sposobu myślenia. Publikacja Jak ułożyć swoje życie finansowe jest swoistym ABC budżetu, w którym autor krok po kroku, w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśnia, jak zbudować finansową przyszłość. Autor podsuwa pomysły na zwiększenie zarobków i pokazuje, że poprzez zmianę swojego nastawienia do wydatków i stosowanie odpowiednich form oszczędzania, możemy stać się kowalami własnego losu, osiągając finansową niezależność. W zrozumiały sposób wyjaśnia czytelnikom podstawowe pojęcia związane z pomnażaniem kapitału. Opisuje mniej i bardziej ryzykowne sposoby zarabiania od lokat, poprzez giełdę, aż po inwestycje alternatywne. Przedstawia praktyczne porady dotyczące inwestowania, unikając przy tym specjalistycznego języka i wskazywania dróg „jedynie słusznych”.

Balans – Angelika Nowak

Premiera 29.09.2017 r.
Kategoria: Biografie i autobiografie
Po wypadku Sönke Petersen próbuje odnaleźć balans we własnym życiu. W trakcie rehabilitacji szuka go w ciele. Balansuje pomiędzy radością jeżdżenia na motocyklu żużlowym, a smutkiem, jaki dostał w postaci wózka inwalidzkiego. Niegdyś balansował na granicy życia i śmierci, teraz balansuje na granicy mocy i niemocy, odnajdując siebie pomiędzy szczęściem i nieszczęściem.
Utrzymanie życiowej równowagi ma inną granicę u każdego z nas. Często chwiejemy się, stąpając po cienkiej linii nad przepaścią, przesuwając granicę zdrowego rozsądku. Treść, jaką niosą słowa Sönke, jego bliskich i przyjaciół w zestawieniu z moim postrzeganiem świata pokazuje, że przez życie należy kroczyć odważnie, bez kompleksów i z zachowaniem balansu świadomości.
„Nigdy nie zwątpiłem w moją podróż po sprawność. Wiem, że przeznaczenie odebrało mi zdrowie i wierzę, że gdzieś tam w gwiazdach, zapisany jest dzień, kiedy wstanę. Nie wiem jak długo będę na to czekał, ale się doczekam. Nie wiem, czy po śmierci ludzie mają nogi, czy też nie, ale nawet jeśli tam miałbym biegać, to ja sobie poczekam. Oczywiście wolałbym stąpać tu po ziemi.”
Sönke Petersen

Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności – Ewelina Rubinstein


Premiera 31.10.2017 r.
Kategorie: Literatura faktu, Reportaż
W każdym przypadku bezdomność jest podobna. Smutna. Mająca ziemistą cerę, otępiały wzrok i chaos w głowie. Niczyj to nie tylko książka. To lektura niezwykła i szczera. Historia o bezdomnych, a przede wszystkim zbiór niezwykłych rozmów z osobami, które nie wstydziły się opowiedzieć o tym, co czują, dlaczego płaczą, o czym śnią, z czego się śmieją, za czym tęsknią. To opowieści przepełnione bólem i rozpaczą. Wspomnienia o utraconych miłościach, braku pracy, polityce, przemocy domowej i nałogu… Autorka dotarła do wielkich aglomeracji i małych miasteczek, porównała, w jaki sposób żyją, jak radzą sobie z tym niezwykle trudnym czasem ludzie, których życie pewnego dnia zmieniło się nie do poznania.
Niczyj to obraz szarego, ziemistego smutku i emocjonalnego krzyku, który wyrósł z utraconych miłości, braku pracy, rodziny, alkoholizmu, życiowych potknięć. To wyjątkowa książka. Prawdziwa w każdym calu…

Ja skusiłam się na Dogoterapię. A Wy na co macie ochotę?

11 komentarzy:

 1. Książkę Eweliny Rubinstein warto będzie przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mariusz Sander - to może być praktyczne i przydatne :) chyba się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mam psa, bo mi zdechł, a z pozycją finansową u mnie ostatnio niestabilnie. Nie lubię się denerwować podczas lekury.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oo, z pewnością sięgnę po Dogoterapię :) Bardzo ciekawi mnie ten temat jako psiarza :)

  Pozdrawiam,
  Ewelina z Gry w Bibliotece

  OdpowiedzUsuń

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.