piątek, 10 stycznia 2020

Wielki Bal Ducha Gór


Autor: Agnieszka Olejnik, Magdalena Witkiewicz, Karolina Wilczyńska, Magdalena Majcher, Tomasz Kieres, Anna H. Niemczynow, Ilona Ciepał-Jaranowska,  Dorota Milli
Tytuł: Miłość z widokiem na Śnieżkę
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 424
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-8075-917-6



Zapraszamy na Wielki Bal Ducha Gór, który odbędzie się 31 grudnia w Hotelu Pod Skałą, w Karpaczu! Komu uda się wziąć udział w tej imprezie? Kto stoi za tym tajemniczym przedsięwzięciem? Osiem zaproszeń, osiem opowieści. Każde trafiło w inne miejsce – do rozgłośni radiowej, lokalnej telewizji, gminnej biblioteki publicznej, wielkomiejskiej galerii handlowej… Czasami wystarczy się dobrze rozejrzeć. Może to właśnie tuż obok Ciebie skrywa się szansa na przeżycie czegoś niesamowitego? Wszystko się może zdarzyć! Nigdy nie wiemy dokąd doprowadzi nas los. Zapraszamy w piękną podróż do Karpacza, małego miasteczka u podnóża Śnieżki!

Kolejna świąteczna książka na mej półce to zbiór opowiadań polskich autorów Miłość z widokiem na Śnieżkę.
Zabalowałam z Duchem Gór w Karpaczu, patrzyłam na Śnieżkę okrytą  białym puchem, ale tylko w marzeniach. Tak nastroił mnie ten zbiór opowiadań świątecznych. Dawkowałam sobie opowiadania. Kręciłam się na karuzeli emocji. Przeżywałam radości i smutki wraz z bohaterami. Odkrywałam różne oblicza miłości Najbardziej polubiłam nastolatkę Megi  i jej sąsiada starszego pana. Jego historia o miłości i górze najmocniej mnie poruszyła. Warto docenić nudno-cudne życie i nauczyć się wizualizacji, a czasem porozmawiać w pociągu z obcą osobą. A ile można zrobić, by spełnić marzenie i odwdzięczyć się komuś, kto kiedyś nam bardzo pomógł! Przekonajcie się sami. Ja dla Was wybrałam najciekawsze cytaty:

Agnieszka Olejnik Jeszcze jedna szansa: Nigdy nie czekaj, że coś stanie się samo w twoim życiu. Nigdy nie czekaj, aż ktoś inny zrobi coś, czego pragniesz. Rób to sam. Chwytaj te wątłe pasemka szans na szczęście, dopóki są w zasięgu twoich rąk. Kiedy ulecą, może już nie być okazji. (s. 45)

Tak sobie myślę, że w gruncie rzeczy to jedyne, czego człowiekowi trzeba. Świadomość, że nawet jeśli ileś tam drzwi jest już zamkniętych, to jedne wciąż pozostają otwarte. […] A wiesz, co jest najpiękniejsze? Że nigdy się nie ma pewności, czy za nimi nie otworzą się kolejne. (s. 72)

Magdalena Witkiewicz Nudne-cudne: …pisała książki „że aż wstyd”…  (s. 83)
Bo o to w tym życiu chodzi. Bez dramatów. Nagłych zwrotów akcji, by powoli dążyć do szczęśliwego zakończenia… To jest dla mnie najważniejsze… (s. 93-94)
 Karolina Wilczyńska Ucieczka: Stanisław zastanawiał się, czy dobrze zrobił, spełniając swoje ostatnie marzenie. Bo jaki sens ma życie, jeśli już na nic się nie czeka? (s. 145-146)

Magdalena Majcher Bal ostatniej szansy: O związek dba się każdego dnia, nie tylko w weekendy. (s. 170)
To my [kobiety] dbamy o to, żeby światło domowego ogniska nie zgasło. (s. 170)
Związek jest wtedy udany, gdy ludzie poświęcają sobie czas i uwagę. (s. 184)
Nieważne, co się postawi na stole, ale kto przy nim zasiądzie. (s. 186)

Tomasz Kieres Urodziny: Nikt cię na siłę nie weźmie i nie przeniesie w inne miejsce i nikt cię nie zmusi do robienia rzeczy, których nie chcesz robić. (s. 227)

Anna H. Niemczynow Fantazja: mało tego, te czary [wizualizacja] dostępne są dla wszystkich, i to na wyciągnięcie ręki. (s. 287)
Pierwsza zasada twórczej wizualizacji mówi, że wszystko jest energią, a energia o określonej częstotliwości bądź wibracji przyciąga do siebie energię o podobnych właściwościach. Kiedy wypowiadasz słowa mówiące o tym, że spełnienie twojego życzenia jest niemożliwe, nieświadomie blokujesz dopływ energii, która umożliwia jego realizację. (s. 291)
Jeśli twoje marzenia cię nie przerażają, moje dziecko, to znaczy, że są zbyt małe. (s. 292)

Ilona Ciepał-Jaranowska Bo życie to bal: Będzie to, co tam gdzieś jest zapisane, najważniejsze jest, żebyśmy się zmierzyli z tym losem razem! Bo razem ze wszystkim sobie poradzimy, z każdą jego decyzją. (s. 346)

Dorota Mili Wygrać szczęście: Nawet ciąg porażek i upadków w końcu prowadzi do upragnionego celu. Ważne, żeby się podnieść. (s. 407)

5 komentarzy:

  1. Sporadycznie sięgam po antologię, niemniej jednak może kiedyś skuszę się na powyższy tytuł.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię opowiadania. Na pewno zajrzę do tego zbioru.

    OdpowiedzUsuń
  3. Widzę, że chyba warto sięgnąć po tę książkę. Opowiadania lubię, więc może, kiedyś :)

    OdpowiedzUsuń

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.