piątek, 18 listopada 2016

Niezwykła marchewkaAutor: Jan Ivens
Tytuł: Czarodziej Leonard i zaczarowana marchewka
Tłumaczenie: Marta Toruńska
Ilustracje: Jan Ivens
Wydawnictwo: Wyd. Elżbieta Jarmołkiewicz Sp. z o.o.
Seria: Czarodziej Leonard
Liczba stron: 26
Oprawa: twarda
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-7711-378-3

Seria książeczek Czarodziej Leonard Jana Ivensa przenosi małych czytelników wprost do czarodziejskiego lasu. W tomie Czarodziej Leonard i zaczarowana marchewka główną rolę odgrywa królik łakomczuch.
W czasie zabawy w chowanego królik oddalił się zbytnio i dotarł na skraj czarodziejskiego lasu, w którym czasami zdarzają się dziwne rzeczy. Nagle ktoś złapał królika za uszy. Miał on zostać głównym daniem na uczcie smoka Leona…, a to dopiero początek uszatego bohatera. Na szczęście w pobliżu jest czarodziej dobrodziej Leonard ze swoją magiczną różdżką. 
Nie warto kusić się na cudzą marchewkę. (s. 30)

To jeden z morałów tej urokliwej i zaczarowanej bajki. Inne ostrzegają dzieci, by w trakcie zabawy zachowywały się ostrożnie, by nie oddalały się od grupy. Tekst jest podzielony na mniejsze fragmenty i wkomponowany w ilustracje, które oddają bieżącą akcję. Są fragmenty groźne, ale też zabawne, więc mały czytelnik będzie przeżywał różne emocje. Duże litery ułatwiają czytanie dla dzieci umiejących już czytać, a styl i język nie sprawią mu problemu ze zrozumieniem treści bajki.
Bardzo spodobała mi się kreska i paleta użytych kolorów przez ilustratora, którym jest sam autor. Postacie są bardzo dynamiczne, żywe, jakby zaraz miały wyskoczyć z książeczki. Bajka jest starannie wydana – twarda okładka i kredowy papier zapewnią jej wielokrotne czytanie i przeżywanie przygód dziecku.


Książka przeczytana w ramach wyzwań:

10 komentarzy:

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.