piątek, 4 stycznia 2019

Nowości wydawnictwa Psychoskok na I 2019 r.


Na styczeń wydawnictwo Psychoskok przygotowało cztery nowości. Oto one:

PIOTR SKUPNIK
WYPRAWA GNIEWOMIRA – powieść przygodowo-historyczna
7.01.2019 r.

Druga część przygód Oliego Egilssona znanego jako Gniewomir. Pierwsza część Ścieżka Gniewomira skupiała się na pierwszych dwudziestu latach życia wojownika, z kolei Wyprawa Gniewomira krąży wokół dorosłych lat jarla i jego wyprawie do odległych krain. Pełna niespotykanych przygód opowieść przybliża życie w XI wieku. fikcja literacka łączy się z wydarzeniami historycznymi.
Bohater przenosi się ze Skandynawii na tereny słowiańskie, gdzie poznaje Welewitkę. Za wierną służbę u księcia Bolesława w wyniku rozkazu przenosi się na wybrzeże i zakłada gród Gniewogard. Od tej pory jarl skupia się głównie na pracy i rodzinie, która stale się powiększa. Spokój zaburza jednak przyjazd tajemniczego handlarza, Odinara Otarssona, a następnie wyprawa na Bornholm w celu pojmania brata Egilssona. Po powrocie jarl dowiaduje się, że jego ukochana Welewitka została porwana i wywieziona na wyspę piratów nieopodal Czarnego Lądu. Czy Gniewomirowi uda się odzyskać miłość swojego życia? Jakie trudy w podróży napotka wojownik i jego załoga?


ARNO GIESE
PILANIE PODWODNEGO ŚWIATA – literatura faktu, dokument
10.01.2019 r.

Publikacja ta to historia rozwoju nurkowania swobodnego w Pile. Zawiera opis powstania sekcji płetwonurków, jako drugiej w Lidze Obrony Kraju w województwie poznańskim. Przedstawia także najbardziej znane organizacje nurkowe na świecie oraz życiorysy pierwszych pilskich płetwonurków, w większości wyszkolonych osobiście w 1967 roku przez autora książki.  Arno Giese opisuje swoją życiową przygodę z nurkowaniem.

Od Autora: „Nie żałuję ani jednej minuty służby w Marynarce Wojennej, bo mam pewność, że nikt inny nie nauczyłby mnie obecnej samodyscypliny, nikt inny nie mógłby mnie lepiej przygotować do dzisiejszego życia jak Ośrodek Ratownictwa Morskiego Marynarki Wojennej”.
  
LECH BRYWCZYŃSKI
MITY I ANDRONY – beletrystyka obyczajowa, opowiadania
17.01.2019 r.

Mit to z definicji, opowieść o bytach nadprzyrodzonych, która wyjaśnia zagadnienia powstania świata oraz ludzkości. Natomiast androny to z łaciny brednie, głupstwa. Dokładnie takimi nazwami potraktował swoje historie Lech Brywczyński i zamknął je w formie zbioru dziesięciu opowiadań, w których przedstawił własne, unikalne spojrzenie na szarą rzeczywistość. Wszystkie traktują o czymś innym, w każdym z nich akcja ogniskuje się wokół innego problemu i innych postaci. Wątki kryminalne, historie miłosne, fragmenty z pamiętnika, a nawet postać-widmo, każde z opowiadań ma swoją tematykę, klimat i temperament. Dzięki plejadzie różnych charakterów czytelnik ma szansę co chwila przenosić się w inny wymiar i – co najważniejsze – odnaleźć „niezwykłość w codzienności”. Jak się okazuje, ona jest w niej głęboko ukryta, wystarczy tylko odwołać się do wyobraźni i... czytać. W opowiadaniach można odnaleźć niezwykłość, wystarczy tylko chcieć. A warto, gdyż jest ona jednym z przepisów na szczęśliwe życie.


DANUTA SADOWNIK BRYWCZYŃSKI
MUSZKI OWOCÓWKI – powieść obyczajowa, opowiadania
17.01.2019 r.

Książka przeznaczona dla każdego, kto w swoim życiu choćby raz zetknął się z dramatem uzależnienia, czyli prawie dla wszystkich.
Na spotkania terapeutyczne przychodzą ludzie uzależnieni od pracy, zakupów, jedzenia, seksu, czy siłowni. Są wśród nich Wanda, Erol, Sara i Robert.  Korzystają z terapii w oczekiwaniu na otrzymanie pomocy. Każde z nich ma na tyle skomplikowany życiorys, że mógłby nim obdarować kilka osób. Pochodzą z różnych warstw społecznych, są w różnym wieku, mają inne doświadczenia, ale łączy ich jedno: nałóg, zbytnie przyzwyczajenie. Każdy z nich opowiadając o swoich problemach odsłania powoli warstwa po warstwie swoją prawdziwą naturę. Czy po długich godzinach spędzonych na wspólnych rozmowach w towarzystwie terapeuty uda im się pokonać własne słabości i odnaleźć wewnętrzny spokój? Książka mówi o sprawach trudnych, ale napisana jest z poczuciem humoru.


Ja zapoznam się z dalszymi przygodami wikinga Gniewomira. A czy Wy znaleźliście coś dla siebie?

3 komentarze:

  1. Jakoś żaden tytuł specjalnie mnie do siebie nie przekonuje. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Raczej nic dla siebie tutaj nie znalazłam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Akurat z tych nowości nic mnie nie zainteresowało.

    OdpowiedzUsuń

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.