piątek, 22 marca 2019

Wydawnictwo Psychoskok na kwiecień


Wczoraj pierwszy dzień wiosny, a za chwilę kwiecień. W czwartym miesiącu tego roku wydawnictwo Psychoskok proponuje takie oto książki:
 
 Czwarty pokój – Monika B. Janowska
Data premiery: 22.04.2019 
Kategoria: powieść obyczajowa z nutka romansu i kryminału
 Życie jej raczej nie rozpieszcza, rodzina również. Los ma dla niej same przykre niespodzianki. Nieszczęścia mnożą się i dzielą, sumują i rozmnażają. Teraz ma być inaczej! Dobrawa Tulewicz, mężatka i matka trójki synów, pełna entuzjazmu i optymizmu wprowadza się do odziedziczonego po ciotce mieszkania. Odmiana losu czeka tuż za progiem. Niestety, w czwartym pokoju zamieszkuje... duch Antoni. Mało tego, że nie da się go pozbyć, to angażuje ON Dobrawę w śledztwo w sprawie swojej tajemniczej śmierci, wplątuje ją w romansowo-kryminalne historie, przy okazji wywracając życie bohaterki do góry nogami. Czy uda się odnaleźć tajemniczą Irenę, która ma klucz do rozwiązania zagadki z powojennej przeszłości? Czy uda się znaleźć mordercę sprzed pół wieku? Kto jeszcze stanie na drodze Dobrawie?


Tańcz ze mną tango – Artur Tołłoczko
Data premiery: 19.04.2019 
Kategoria: powieść obyczajowa z elementami ponadnaturalnymi
 Sycylijski wulkan, piaski plaży Capri, uliczki Nowego Orleanu, ale również… czasy, w których panowali królowie, a nawet Dziki Zachód – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. A w międzyczasie? Interesy, nowe działalności, przedsięwzięcia, firmy, zwykła codzienność. Publikacja ta to niezwykła powieść z elementami fantastyki, ale głęboko osadzona w rzeczywistości poprzez prawdopodobieństwo i niezwykłą wręcz miejscami obrazowość opisów oraz zgodność faktów z dziejami historycznymi. Autor z fotograficzną precyzją przedstawia obrazy miast, miejsc, ludzi. Z fascynacją godną historyka przybliża dawne czasy oraz uwarunkowania historyczno-kulturowe. Lawiruje między uczuciami i emocjami targającymi bohaterem i jego współtowarzyszami wędrówek i życiowych podróży. Książka, która intryguje, ciekawi, pochłania bez reszty i skłania do przemyśleń.Pilanie podwodnego świata – Arno Giese
Data premiery: 24.04.2019 
Kategoria: dokument, reportaż
Jest to historia rozwoju nurkowania swobodnego w Pile. Książka zawiera opis powstania sekcji płetwonurków. Przedstawia najbardziej znane organizacje nurkowe na świecie oraz życiorysy pierwszych pilskich płetwonurków. Arno Giese opisuje swoją życiową przygodę z nurkowaniem, opowiada o tym, jak został instruktorem w Ośrodku Ratownictwa Morskiego Marynarki Wojennej.


 Manufaktura snów Adam Kadmon
Data premiery: 27.04.2019 
Kategoria: poezja
W tomiku wierszy autor dzieli się z czytelnikami swoją wizją świata. Nie jest to świat cukierkowy, nie ma w nim sielanki ani romantycznych miłosnych uniesień. Autor nazywa się post-turpistą i neo-turpistą. Jego wiersze mówią o czymś zwyczajnym, niepięknym, epatują naturalizmem, czasem wręcz przesadzonym krytycyzmem w stosunku do rzeczywistości. Pokazują codzienność, ból, szarość, mówią o upadku moralności, deptaniu zasad, ukazują obłudę, pustkę, niwecz pamięci historii. To wiersze prawdziwe, dotykające trudnych tematów, bez przyoblekania w piękne metafory, wolne od narzucania płaszczyka przyjemnej w odbiorze ugłaskanej formy i treści. Utwory te wymuszają na czytelniku zatrzymanie się na chwilę, wymagają kontemplacji, zadumy i analizy, by dotrzeć do ich znaczenia.
 
  Psychologia psa Marta Paszkiewicz
Data premiery: 22.04.2019 
Kategoria: poradnik
 „- Proszę Pani, mój pies jest głupi!
– Głupi, Proszę Pana, to może być jedynie właściciel, nigdy pies.”
Niniejsza książka ukazuje najczęściej popełniane błędy wychowawcze przez opiekunów psów. Wynikają one zazwyczaj z nieznajomości psiego umysłu. Wielu spośród nas traktuje swojego pupila jak małego człowieka. Jest to wynikiem występowania większości zaburzeń behawioralnych u psów.
Książka ukazuje podłoża oraz objawy najpopularniejszych „nieprawidłowych” zachowań psów. Autorka, psycholog zwierząt, w prosty sposób wyjaśnia, jak pomóc psu z danym zaburzeniem, dobierając odpowiednią terapię behawioralną, oraz ujawnia terapie wspomagające, które można uznać za swoistego rodzaju sztuczki. Książka jest skierowana do behawiorystów, gdyż zawiera pomocne w pracy formularze. Lektura ta to także poradnik dla właścicieli czworonogów, którzy pragną, aby ich pies był z nimi szczęśliwy.

  Zwierzaki i super dzieciaki Tomasz Piekarski
Data premiery: 21.03.2019 
Kategoria: bajka dla dzieci
Jest to zbiór jedenastu wierszyków, które zachęcają młodych czytelników do prawidłowego zachowania wobec otaczającego ich świata: do ludzi, zwierząt, przyrody, z którą mają kontakt każdego dnia. Piękne ilustracje dołączone do każdego z rymowanych wierszyków przenoszą dzieci w świat wyobraźni. Pytania, które autor kieruje do najmłodszych, pozwalają brać czynny udział w czytaniu ze zrozumieniem.


Mój wybór padł na dzieciaki i… ducha Antoniego. A Was co zainteresowało?


4 komentarze:

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.