czwartek, 30 kwietnia 2020

Zielarka pod patronatem W szponach literek


Z wielką przyjemnością przedstawiam Wam mój trzeci patronat medialny w tym roku. To powieść obyczajowa, romans Zielarka Katarzyny Muszyńskiej z serii Z historią w tle. Powieść ukaże się 20 maja nakładem wydawnictwa WasPos. Muszę się Wam do czegoś przyznać… Maczałam w niej palce, a autorka mi za to podziękowała w książce.


Co mówi blurb?
W każdej legendzie tkwi ziarnko prawdy. Przez całe życie Marena wiedziała, że nie będzie jej wolno zakochać się i założyć rodziny. Nigdy nie opuści Góry Kujawskiej, a jej jedynymi towarzyszkami będą zielarki leczące mieszkańców Bydgostii. Każdego dnia uczono ją właściwości roślin i symptomów najróżniejszych choróbsk.
Okazało się jednak, że trzy przebiegłe Zorze miały względem niej zupełnie inny plan. Gdy budząca się w niej moc stała się zbyt silna, musiała wyruszyć na poszukiwania mitycznej wiedźmy i przekonać ją, by ta pomogła jej zapanować nad darem, który stał się jej przekleństwem. Jakby tego było mało, wszystko skomplikował pewien wiking, z którym połączyła ją dziwna więź. W wyścigu ze śmiercią Marena zapomniała o najważniejszej zasadzie. Zawsze trzeba rozsądnie dobierać sojuszników. Nigdy nie wiadomo bowiem, kto przyparty do muru zdradzi.

Kim jest autorka?

Katarzyna Muszyńska rocznik 1987, rodowita bydogszczanka, absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, dziennikarka związana z redakcją "Gazety Pomorskiej". Autorka dwóch powieści ze świata Płaskowyżu - Tajemnicy Avinionu (książka wydana w 2016 roku pod nazwiskiem Dworska) i Buntu (2018 rok). Prywatnie mama siedmiolatka i żona swojego męża. Niepoprawna romantyczka, która uwielbia opowiadać, czytać i pisać, a ostatnio również rysować. Od zawsze kochała baśnie oraz legendy, dlatego można je znaleźć w jej twórczości.

Premiera 20 maja!


Skusicie się? 
 


11 komentarzy:

 1. Serdecznie gratuluję patronatu. Bardzo podoba mi się okładka książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna okładka. Gratuluję patronatu i czekam na recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ogromne gratulacje patronatu! Powieść zapowiada się bardzo ciekawie, a i dobrze jest dowiedzieć się o twórczości autorki. Będę ją miała na uwadze! :)
  Pozdrawiam! włóczykijka z Imponderabiliów literackich

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny patronat. Gratuluję Marto :)
  Chcę tę książkę!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaki piękny patronat. Gratuluję!

  OdpowiedzUsuń

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.