czwartek, 22 października 2015

Dom Aktora
Autor: Wanda Majer-Pietraszak
Tytuł: Dom i dalekie ścieżki
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 400
Oprawa: miękka
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-287-0182-3


Wanda Majer-Pietraszak to pisarka. Jest autorką słuchowisk radiowych, dwóch telewizyjnych scenariuszy muzycznych, kilku tomików wierszy, opowiadań w pismach kobiecych, współautorką scenariusza serialu telewizyjnego pt. Siedlisko. Pani Wanda jest również autorką powieści Czy pani jest żoną tego aktora?, Kwitnący krzew tamaryszku, Cztery pory roku Heleny Horn. Wczoraj premierę miała jej najnowsza powieść Dom i dalekie ścieżki. Prywatnie żona  aktora Leonarda Pietraszaka, z którym mieszka pod Warszawą.
Dziś fragment mej oficjalnej recenzji:

Czasami wystarczy jeden człowiek, by innych poruszyć, ruszyć i wyciągnąć z zakamarków samotności – powoli, krok po kroku, bez pośpiechu, ale sukcesywnie. W Domu Aktora zaczyna się coś dziać, coś tajemniczego, coś dobrego. Okazuje się, że ludzie mają w sobie wiele dobra i empatii, potrafią robić różne rzeczy, gdy się ich odpowiednio zmotywuje i nimi pokieruje. Nieważne, ile ma się wtedy lat. Nieważne, jak długo uciekało się od życia i stroniło od ludzi. Ważne, że odnalazło się w sobie odwagę i otoczyło przyjaznymi ludźmi. Bo życie jest piękne. A jesień życia wcale nie musi być szara, bura i ponura. Może być pięknym babim latem! Kolorowym elementem w patchworku…

Życie przypomina mi patchwork. To bardzo prościutkie skojarzenie, ale moje własne. Z podobnym wzorem, z pasującymi lub nie kolorami, łączeniami, może mieć zachwycające fragmenty. (s. 280)
Wanda Majer-Pietraszak uświadamia w swej najnowszej powieści, że wcale nie trzeba być ostatnią filiżanką z kompletu, starą i samotną, ze śladami dawnej piękności, świetności. Z takich pojedynczych egzemplarzy można stworzyć nowy i bardzo oryginalny komplet.

Całą recenzję można przeczytać na portalu „Życie i pasje”, wystarczy kliknąć na poniższe logo portalu:

http://zycieipasje.net/2015/10/21/jesien-zycia-recenzja-najnowszej-powiesci-wandy-majer-pietraszak-dom-i-dalekie-sciezki/


Książka przeczytana w ramach wyzwań:

4 komentarze:

 1. To porównanie do filiżanki mnie urzekło. Idę czytać dalej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam aby jedną powieść tej autorki, ale niestety tak średnio przypadła mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba książki te autorki sa bardziej refleksyjne niż dynamiczne.

   Usuń

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.