piątek, 16 października 2015

Ludy azjatyckieTytuł: Przygoda z Azją. Kreatywna książeczka dla dzieci
Ilustracje: Kamila Loskot
Wydawnictwo: Zuzu Toys
Seria: Poznasz z nami świat
Liczba stron: 25
Oprawa: miękka
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-937738-5-5

Jeśli Twoje dziecko ma ponad 3 lata, pora zabrać je do Azji. Na początek wystarczy pozycja Przygoda z Azją. Kreatywna książeczka dla dzieci czyli Asia is Fun. Activity Books for Children z serii Poznasz z nami świat
Książka skierowana jest do przedszkolaków, które lubią naklejać, kolorować, wycinać. Odpowiednio dobrane i ciekawe zadania sprawią, że nuda dziecku nie będzie grozić. Ta kreatywna książeczka dla dzieci:
-        rozwija zdolności manualne,
-        doskonali precyzję ruchów,
-        uczy liter i cyfr,
-        ćwiczy spostrzegawczość i analizę wzrokową,
-        doskonali koncentrację,
-        pomaga rozwijać słownictwo,
-        przekazuje ciekawe informacje w przystępny sposób,
-        jest doskonałą zabawą.


Już na wewnętrznej stronie okładki są słowa skierowane do przedszkolaka:
Jesteś gotowy do zabawy? Przygotuj:
·        kredki lub farby
·        ołówek lub długopis
·        nożyczki.
Pamiętaj o skupieniu się i dobrym humorze w trakcie zabawy z kreatywną książeczką Przygoda z Azją. Życzymy udanej przygody.


A przygoda zapowiada się wspaniale i ekscytująco! W środku książki dziecko znajdzie 4 rozkładane krajobrazy Azji, 3 wzory origami do składania z kolorowego papieru, 80 naklejek i wiele ciekawych informacji. Ponadto pozna azjatyckie zwierzęta, zwyczaje, stroje i flagi, wykonując różnego typu zadania.Polecenia podane są po polsku i angielsku, bardzo prosto i przystępnie. Po wykonaniu wszystkich zadań z tej książeczki można śmiało powiedzieć, iż przygody w Azji zostały bezpiecznie przeżyte, a zabawa była przednia!


 Przygoda z Azją. Kreatywna książeczka dla dzieci jest nietypowo wydana. Wielkością i formatem przypomina blok rysunkowy, ale kartki połączone są oprawą drucianą grzebieniową, czyli spiralą. Pierwszych 8 kart jest pojedynczych, a następne 2 podwójne. Do ich rozłożenia potrzeba trochę miejsca. To na nich są przedstawione 4 krajobrazy Azji: Himalaje, rzeka Mekong, pole ryżowe i Szanghaj. Czy wiecie, że w tym azjatyckim mieście żyje około 20 mln ludzi? To więcej niż połowa ludności w Polsce!Ja mam ochotę poznać inne książki z serii Poznasz z nami świat, choćby Przygodę z Polską czy Przygodę z Europą.
4 komentarze:

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.