niedziela, 22 listopada 2015

Wróżby z książkamiAndrzejki zbliżają się wielkimi krokami. Fraszka „Do Andrzeja” już czeka na opublikowanie w dniu imienin tego pana i na Wasze komentarze, zaś w same andrzejki każdy czytelnik mego bloga będzie mógł się zapoznać ze swoją krótką, humorystyczną, wierszowaną, zodiakalną charakterystyką, aczkolwiek nie mego autorstwa.
Ale do rzeczy. Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki w mej wsi postanowiły się spotkać andrzejkowo. Ja, kobieta z lekka nawiedzona (czasami tylko), zaproponowałam, że przygotuję jakieś wróżby i zabawy. No i mam klops. Za bardzo nie ma wróżb andrzejkowych związanych z książkami.
Jedyna znaleziona wróżba dotyczy otworzenia książki na dowolnej stronie, przeczytania któregoś zdania z kolei i to zdanie ma być naszą przepowiednią na przyszłość. Wymyśliłam też losowanie karteczek z gatunkami książek, które będzie się głównie czytało w przyszłym roku.
No i cóż… w tym momencie zwracam się do Was z wielką prośbą. Jeśli znacie, jeśli wiecie, jeśli wymyśliliście wróżby andrzejkowe związane z naszymi kochanymi książkami, to piszcie w komentarzach. Ja skorzystam, ale i inni zapewne też. Wspólnie stwórzmy bazę wróżb książkowych!
Z góry dziękuję za wszelkie pomysły :)

12 komentarzy:

 1. Niestety Ci nie pomogę, bo nie znam.
  / kwiatusia - mam nowy nick :) /

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda. Pozdrawiam Kwiatusię i Nikholę w jednym :)

   Usuń
 2. Ja niestety nie znam również, ale jak czegoś się dowiesz, daj koniecznie znać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda. Dam znać, jak będę miała oo czym ;)

   Usuń
 3. Ciężka sprawa. Nigdy nie ciekawiły mnie tego typu zabawy.

  A co do "najlepszych butów na świecie" to dorzuciłam fotkę, choć nieidealną niestety. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może tu coś znajdziesz?
   http://pierogipruskie.blogspot.com/2015/11/ksiazki-i-wrozby-albo-w-oczekiwaniu-na.html

   Usuń
  2. Dzięki za link! Kochana jesteś :)

   Usuń
 4. Ja niestety nie pomogę, bo nie znam żadnych wróżb związanych z książkami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie słyszałam o wróżbach związanych z książkami. Przykro mi, nie pomogę, bo nawet nie mam czasu. Dość ciężki orzech do zgryzienia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, żebyś wiedziała, że bardzo ciężki!

   Usuń
 6. Najprostszym sposobem na wróżenie z książki jest zadanie Ważnego Pytania, a potem wystarczy otworzyć lekturę na przypadkowej stronie. Pierwsze słowo/zdanie jest tą "magiczną" odpowiedzią na nasze pytanie.
  Przesyłam znalezione przypadkowo w sieci (artykuł mówi o tym, jak niegdyś z ksiąg wróżono, ale może uda się zainspirować?): http://magia.onet.pl/artykuly/wrozby,609/wrozenie-z-ksiazek,64680.html Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.