sobota, 18 lutego 2017

Literkowo - tytuły gazetWitajcie o poranku!

Dziś zabawy z makulaturą. Kiedyś z jednego ze szkoleń polonistycznych przywiozłam kartkę z ponaklejanymi tytułami z gazet. Niestety, gdzieś mi ta kartka zaginęła wraz z innymi materiałami tytułowymi, którzy stworzyli moi uczniowie. Zabawa polegała na tym, żeby ułożyć krótką historyjkę z użyciem jak największej ilości tytułów. Oczywiście między tytułami dopisywało się wyrazy, wyrażenia, by całość była spójna.
Inna wersja zabawy z tytułami w moim wykonaniu wygląda tak:
O co chodzi? Ano bierzemy kilka gazet lub/i czasopism. Możemy od razu powycinać z nich tytuły albo wycinać je w trakcie. Tworzymy historyjkę na dowolny temat. Brakujące słowa bądź litery można wycinać z innych tytułów i je doklejać lub dopisywać. Moi uczniowie wykleili nawet list i ogłoszenie, więc możliwości jest mnóstwo, a wyobraźnia nieograniczona, bowiem teksty mogą być absurdalne w swej treści, ale muszą być poprawne pod względem ortograficznym, językowym i interpunkcyjnym. A oto moje dzieło, jeszcze w wersji niedokończonej:I jak, macie ochotę się pobawić z pociechami? A może one same są już na tyle duże, by wykleić swoją „tytułową” historyjkę…?


Odpowiedzi z poprzedniego postu: 1) wprawą, w prawą; 2) podróż, pod róż; 3) psi kusy, psikusy; 4) w odzie, wodzie; 5) doprała, ta; do prałata; 6) domowy; do, mowy; 7) i głęboki; igłę w boki.
 

4 komentarze:

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.