sobota, 8 kwietnia 2017

Literkowo - postacie z bajek cz. 4Witajcie o poranku!
Dziś kolejne postacie z bajek-filmów animowanych z lat 2005–2010. Tym razem niektóre kojarzę, ale i tak bardzo liczę na Waszą pomoc w pogłębieniu mej wiedzy, kto jest kim i z jakiej bajki. Piszcie w komentarzach, kogo rozpoznacie. Podpytajcie dzieci. Sprawdźcie ich wiedzę, swoją też!
Odpowiedzi z poprzedniego postu: 1) taniec – tanie, C; 2) turlanie – tur, lanie; 3) Boruc – boru, B; 4) Santa Maria – san, tam, aria; 5) bobas – bo, bas; 6) faul – fa, ul; 7) polewa – po, lewa.

10 komentarzy:

 1. Nie wszystkich bohaterów kojarzę. :) Nadrabiam zaległości, ale dosyć wolno, bo gdy Aurelka się na coś uprze, to przez kilka miesięcy ogląda to samo. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie wszystkich kojarzę. Cierpliwości do bajek córki :)

   Usuń
 2. Ten przedostatni dziadek był jedną z opcji doradcy w Windowsie 98 chyba. Pierwszy to Toy Story, Rybka Nemo chyba jest i auto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie kojarzę zupełnie tej dziewczynki w drugim rzędzie.

   Usuń
 3. Prawie wszystkie postaci kojarzę - gorzej z nazwami bajek, a co dopiero z nazwami postaci. Kowboj jest z "Toy Story", samochód z bajki "Auta", rybka z "Gdzie jest Nemo", szczurek z "Ratatuj", a mrówka....hmmm... z "Dawno temu w trawie"?

  OdpowiedzUsuń
 4. Kowboj Chudy - to ten pierwszy z "Toy Story". Tej z "oczami" nie kojarzę. Zygzak McQueen z filmu "Auta". Następny wygląda jak z "Potwory i S-ka" ale nie wiem jak się nazywa. Kolejna to chyba rybka Dory z "Gdzie jest Dory". Mrówka z "Dawno temu w trawie". Robot Walle. Dziewczynka z "Potworów i S-ka". Dziadek z filmu "Odlot". No i szczury z "Ratatuj".

  OdpowiedzUsuń

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.