poniedziałek, 21 września 2015

Miłość bez końcaAutor: Megan Maxwell
Tytuł: Bez końca
Tłumaczenie: Ewa Ratajczyk
Wydawnictwo: Amber
Seria: Proś mnie, o co chcesz
Tom: 4
Liczba stron: 247
Oprawa: miękka
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-241-5353-4

Czwarty tom serii erotyków Megan Maxwell Proś mnie, o co chcesz zatytułowany jest Bez końca. Po dużo słabszym tomie trzecim miałam mieszane uczucia co do kontynuacji erotycznej serii, ale zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona.
Eric chce żyć w szklanej kuli i zamknąć w nich swoich bliskich, żeby nie stała im się żadna krzywda. W dodatku notorycznie martwi się na zapas, żaś chłód jest jego mechanizmem obronnym, ot Iceman. Nie daje innym żyć swoim życiem, bo nie rozumie, że każdy lubi co innego. Nie da się z nim rozmawiać, bo on tylko umie rozkazywać, a robi to świetnie.
Trzeba robić to, co tobie się podoba, bo inaczej robisz nikczemne awantury (s. 145)
A cierpią na tym wszyscy, zwłaszcza rodzina bohatera. Okazuje się, że oboje mają przed sobą sekrety, choć obiecali sobie, że już ich nie będą przed sobą mieć. W dodatku Flyn, siostrzeniec Erica, robi wszystko, by pozbyć się kobiety. Odważna i temperamentna Jud wrażliwa na krzywdę innych tak łatwo się nie poddaje. Jednak i ona w końcu nie wytrzymuje i ponownie zrywa zaręczyny, wraca do Hiszpanii...
W tym tomie dużo się dzieje. Zwroty akcji momentami mnie zaskakiwały. Autorka potrafi dobrze nakreślić kłótnie kochanków. Uwielbiałam te sceny, jak również podchody Erica, aby znów zdobyć serce i rękę upartej i honorowej ukochanej. W dodatku nie tylko Eric walczy o powrót Jud. Robi się naprawdę ciekawie od strony obyczajowej. Romans raz kwitnie, a raz więdnie, jednak zawsze dostarcza niezliczonych emocji.
Da się zauważyć, że Eric i Flyn przechodzą metamorfozę wewnętrzną. Trochę to trwa, ale jest to proces nieodwracalny. Chłopiec w końcu zaczyna się zachowywać jak dziecko, a mężczyzna nie jest już takim dupkiem i upierdliwcem. Jednak dalej jest zaborczy i zazdrosny. Choć to nie tylko jego cechy. W tym tomie Jud pokazuje swoje prawdziwe oblicze wojowniczki i jeszcze dłuższe pazurki niż w tomie poprzednim. Betta, poprzednia dziewczyna Erica, nie potraktowała słów Jud poważnie i zapomniała, jaką dostała od niej nauczkę. Ich ponowna konfrontacja z jednej strony lekko przerażą (do czego są zdolne kobiety!), a z drugiej niezwykle bawi! A do tego zemsta podana na zimno… Bo z Jud się po prostu nie zadziera!

Erotyka w tym tomie jest bardziej urozmaicona i perwersyjna, ale jest jej nie co mniej. Za to opisy są znacznie dłuższe. Szczególnie, gdy akcja rozgrywa się w prywatnych mieszkaniach znajomych lub na zamkniętych przyjęciach w klubach, gdzie każdy dostaje czego chce, odnajduje to co chce. To fantazje i ich realizacja. Poznajemy Dextera, młodego niepełnosprawnego mężczyznę na wózku inwalidzkim. Autorka odkrywa przed czytelnikiem nieco inne oblicze seksu i robi to w sposób naturalny, zmysłowy.
Tom czwarty to pojedynek tytanów. Mecze Hiszpania kontra Niemcy rozgrywają się na oczach czytelnika i dostarczają mu wielu wrażeń. Można obstawiać zakłady! Od emocji aż kipi! A w tle muzyka – ulubione piosenki różnych wykonawców, które towarzyszą bohaterom w ważnych i  codziennych sytuacjach od początku trwania ich znajomości i tej serii.
Bez końca to najlepszy tom cyklu Proś mnie, o co chcesz. Wybuchowa hiszpańsko-niemiecka mieszanka nie pozwala się nudzić, zaś kreacja bohaterów zasługuje na uznanie. Książkę czyta się niezwykle przyjemnie i szybko oraz z mieszaniną emocji, choć arcydzieło to to nie jest. Dobry romans.

Książka przeczytana w ramach wyzwań:


12 komentarzy:

 1. Mam w planach tę serię, ale na razie muszę nadrobić inne czytelnicze zaległości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już mam w domu ostatni tom trylogii. Jestem ciekawa, jak się seria zakończy.

   Usuń
 2. Słyszałam już o tej serii, ale nie czytam za często erotyków. Znacznie bardziej ten gatunek pasuje mojej siostrze. Muszę polecić jej tą serię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z nazwy erotyk, ale jak na moje oko trochę mało tych scen erotycznych.

   Usuń
 3. No nie mogę się przekonać do tej serii, znajomi wręcz zmuszają mówiąc "Justyna czytaj", a ja ciągle odkładam na "zaś" musze się w końcu zmobilizować i poczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Różnie bywa z tymi erotykami, niektóre mi się podobają, ale większość po prostu mnie nudzi. O tej serii nie słyszałam, ale widzę, że opisy miłosnych uniesień nie zdominowały całej powieści. To dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z kolejnymi tomami odnoszę coraz większe wrażenie, że to obyczajówka z kilkoma rozwiniętymi scenami erotycznymi.

   Usuń
 5. Z chęcią zajrzałabym do tej serii, gdyż zapowiada się bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie takie serie mam już za sobą - tylko nie tę. Widzę, że muszę nadrobić straty ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie? Ja na końcu książek w tej serii widziałam zapowiedzi wielu innych serii erotyków...

   Usuń

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.