niedziela, 9 sierpnia 2015

Czytam wszędzie - nowa kampania społecznaGdybym zapytała Was, gdzie czytacie, padłoby przynajmniej kilka, a nawet kilkanaście odpowiedzi. Łatwiej książkoholikom byłoby wymienić miejsca, gdzie jeszcze nie czytali. Właśnie przyszła mi do głowy piwnica! Tam książki jeszcze nie czytałam.
Nawyk czytania wszędzie popiera Fundacja Nowoczesna Polska, prowadząca Bibliotekę WolneLektury.pl. fundacja ta rozpoczyna ogólnopolską akcję społeczną zachęcająca do nowoczesnych i przyjaznych form czytelnictwa "Czytam wszędzie". Ma ona za zadanie promować czytelnictwo w miejscach, w których ludzie czekają: pociąg, autobus, samolot, dworzec, urząd, przychodnia lekarska. Jarosław Lipszyc, prezes Fundacji przekonuje wszystkich, iż:
Czas oczekiwania nie musi być stracony - może być okazją do oddania się lekturze, zamieniając w ten sposób irytującą konieczność w dodatkową okazję do kontaktu z kulturą.
Organizatorzy akcji chcą pokazać i uświadomić odbiorcom, że wykorzystywane przez nich urządzenia mobilne (smartfony, czytniki e-booków, tablety,  komputery przenośne) w każdej chwili i każdym miejscu pomogą człowiekowi w kontakcie z literaturą właśnie dzięki Wolnym Lekturom. Książki elektroniczne i audiobooki w niej opublikowane są darmowe, pozostają w zasięgu ręki 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i nie dotyczy ich problem ograniczonej liczby egzemplarzy. Co najwyżej czasu działania baterii w urządzeniu.
W ramach kampanii przygotowano spot promujący czytelnictwo. Będzie on emitowany w VIII i IX 2015 r. m.in. w kinach, na portalach internetowych największych serwisów informacyjnych, w środkach komunikacji miejskiej oraz w telewizji.
 Chętni mogą dołączyć do akcji na facebook/wolnelektury
Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://wolnelektury.pl/info/czytamy-wszedzie/

8 komentarzy:

 1. Trochę mało ''przekonywująca'' ta reklama. Wątpię, czy osoby, które w ogóle nie czytają skuszą się na książkę pod jej wpływem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, tu bardziej chodzi o czytanie z urządzeń mobilnych. Ale kto będzie czytał książkę, skoro woli wiadomości, FB czy inne takie?

   Usuń
 2. Ja od zawsze czytam wszędzie, więc mnie nie trzeba przekonywać. A reklama, powiem szczerze, taka sobie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Akcja jest bardzo inspirująca dla książkoholików, ale jakoś wątpię, żeby przekonała nieczytających.
  Drugastronaksiazek.Blogspot.Com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytających do czytania nie trzeba zachęcać, a pozostałych wyjątkowo trudno.

   Usuń
 4. Ja tak robię włócząc zawsze ze sobą książkę, ale czasem bywa przedkładam rozmowę z kimś poznanym lub napotkanym znajomym...wtedy nie wyciągam książki z torebki.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam tak samo, ale na włóczęgę biorę pozycje małe i lekkie, aby nie dźwigać.

   Usuń

Gościu, atramentowy ślad zostaw po sobie,
A na każdy komentarz odpowiem wnet Tobie.